TŪB Rinkuškiai

0 apžvalgos

Listed in Alus, Gėrimai, Gira, Sultys ir gaivieji gėrimai, Vaisvandeniai, Vanduo


Rinkuškių alaus darykla – vienintelė tokia Biržuose – įkurta ir valdoma Biržų krašto aludarių šeimos. Tai lietuviško kapitalo alaus darykla.

Biržų krašte alus verdamas nuo XI a. pabaigos. Alaus darymo paslaptys buvo perduodamos šeimose iš kartos į kartą. Iš aludarių šeimos kilęs Jonas Čygas garsėjo savo alumi ne tik Biržų krašte. Aludario Jono miežinukas putodavęs ne tik biržiečių vestuvių, krikštynų, jubiliejų ar kitų švenčių metu – jo skanaudavę ir sostinės valdininkai.

1990 metais, Jono sūnus Rimantas Čygas, kartu su giminaičiais Petru ir Sigitu Kalkiais, įsteigė Tikrają ūkinę bendriją „Rinkuškiai“.

1991 metų pradžioje buvo užraugtas pirmasis Rinkuškių alus – pagal autentišką Jono Čygo alaus receptūrą, senuose aludario Jono Čygo mediniuose kubiluose, kurie dabar eksponuojami „Alaus kelio“ restorane.

Nuo 1991 Rinkuškių alaus darykla užaugo, išsiplėtė ir šiuo metu yra viena didžiausių lietuviško kapitalo alaus daryklų Lietuvoje, alų parduodanti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

Aludarių šeimai „Rinkuškiai“ yra kur kas daugiau nei verslas – tai Biržų krašto aludarystės tradicijų puoselėjimas ir perdavimas, išsaugant jas ateinančioms kartoms.

Rinkuškių alus – iš kartos į kartą !

Add Your Review

Please login or register to add your review.

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Skip to toolbar